Close

Leto je v plnom prúde a asi nikomu z nás sa nechce sedieť doma. Preto vymýšľame, kam by sme išli a čo nové by sme navštívili. Do úvahy treba v súčasnosti brať aj obmedzené možnosti cestovania. Ktoré miesta sa oplatí navštíviť a kde by ste mali tráviť svoj voľný čas? Tipy nájdete v tomto článku.

Letné výlety – ktoré miesta sa oplatí navštíviť? (Foto: unsplash.com)

Jazerá, priehrady a aquaparky

Kde inde je lepšie tráviť horúce dni, než vo vode? Na Slovensku nájdete množstvo obľúbených aquaparkov – v Štúrove, na Liptove alebo v Poprade pod Tatrami. Ak neradi platíte vstupné na takéto kúpaliská, tak využite kúpanie v jazere alebo na priehrade. Vycestovať môžete na Oravskú priehradu, Liptovskú Maru alebo na Slnečné jazerá v Senci. 

Túry a prechádzky

Príroda je ďalším miestom, kde sa v lete oplatí tráviť čas. Nájdete tam čerstvý vzduch, prirodzený tieň vytvárajú stromy a v peknom počasí vás čakajú nádherné výhľady. Navyše vás pekne opáli a je to skvelý program pre jednotlivcov aj pre deti. Obľúbenou atrakciou sú momentálne rozhľadne po celom Slovensku, no staviť môžete aj na klasické turistické trasy alebo prechádzky lesom, ktorý máte neďaleko bydliska.

Hrady a zámky

Ak hľadáte tip na výlet, tak je vždy najjednoduchšia návšteva hradu alebo zámku. Na Slovensku ich máme dostatok a potrvá vám pomerne dlho, kým ich navštívite všetky. Spojiť to môžete aj s ďalšími atrakciami – ZOO, kúpaliskom alebo prechádzkou po meste. Medzi najobľúbenejšie hrady a zámky u nás patria Oravský hrad, Bojnický zámok, Trenčiansky zámok alebo Bratislavský hrad. Výber je len na vás a ideálne je hľadať hrady a zámky, ktoré sú vo vašom okolí.