Close

Aj keď je Netflix americká spoločnosť a americký poskytovateľ internetových streamovaných médií, je čoraz známejší a populárnejší aj u nás. Áno, základ pre pripojenie a používanie je internet, no je to všetko? Ak však očakávate slovenský dabing a slovenské filmy či seriály, toto od neho naozaj nečakajte. Pozrime sa na túto službu bližšie.

Netflix na Slovensku - ako zapnúť a nastaviť?
Netflix na Slovensku – ako zapnúť a nastaviť? (Foto: unsplash.com)

Netflix je americký poskytovateľ internetových streamovaných médií na požiadanie. Spoločnosť bola založená v roku 1997 a má sídlo v Los Gatos, Kalifornia. Služby pre predplatiteľov spoločnosť začala poskytovať v roku 1999. V roku 2009 ponúkala spoločnosť 100 000 titulov na DVD a mala 10 miliónov predplatiteľov.

Ako zapnúť Netflix na Slovensku?

Netflix si môžete objednať na 30 dní zadarmo na internetovej stránke spoločnosti s možnosťou zrušenia kedykoľvek. Neviaže vás žiadny záväzok. Zrušiť on-line sa dá kedykoľvek. Aktivovať si ho môžete aj na vašom televízore, či už kúpenom lacnejšie cez zľavy na http://www.zlavove.sk/ alebo v kamennom obchode.

Členstvo v Netflix sa automaticky obnoví každý mesiac až do zrušenia. Ak chcete používať službu Netflix, potrebujete prístup na Internet a zariadenie kompatibilné s protokolom Netflix a musíte pri registrácii zadať jeden alebo viac spôsobov platby.

Na výber máte 3 programy od 7.99 EUR, ktoré umožňuje sledovať programy na 1 zariadení len bez HD kvality. Na 1 užívateľa si môžete vybrať aj verziu pre 4 zariadenia v HD kvalite. Tak ako na ostatných streamovacích službách, ani v Netflixe nie je všetok obsah preložený do Slovenčiny. Ak však ovládate dobre angličtinu, je to to pravé.