Close

Nie len vaše telo a zdravie potrebuje v lete o čosi viac starostlivosti, ale aj váš domáci miláčik. Keďže väčšina psov má na sebe hustú srsť, vo veľkých horúčavách to nie je príliš veľká výhra. Ako sa teda starať o vášho psa, aby ste si leto užili aj vy, aj on čo najviac?

Ako sa v lete starať o vášho psa?
Ako sa v lete starať o vášho psa? (Foto: unsplash.com)

Ako schladiť vášho miláčika?

Počas horúcich letných dní nemá váš pes moc na výber a musí tie teploty jednoducho zvládnuť. No vy mu môžete dopomôcť a ochladiť ho. Vždy by ste ho mali ochladzovať postupne a nikdy nie prudko, takže polievaniu ľadovou vodou sa radšej vyhnite. Môžete skúsiť napríklad namočiť uterák do studenej vody a tým ho utierať. Vždy majte pre psa pripravenú čistú chladnú vodu, či už doma alebo počas prechádzky. Ak máte v okolí dostupnú fontánu, so psíkom ju môžete pravidelne navštevovať.

Ak mu chcete dopriať napríklad chladiacu podložku, mnohé online eshopy zamerané pre domácich miláčikov ich už majú vo svojej ponuke. Ak nakupujete online, nezabúdajte na zľavové kódy či špeciálne akcie, ktoré nájdete na rovnomennej stránke http://www.zlavove-kody.sk/ a vďaka nim viete ušetriť aj desiatky eur pri každom nákupe cez internet.

Pozor však ak máte záhradu a bazén. Ten by ho mohol lákať, ale treba myslieť aj na jeho ochranu, najmä ak sa jedná o bazény do zeme.

Strava počas horúcich dní

Tak ako vám, tak ani vášmu psovi moc počas horúčav jesť nechutí. Energiu, ktorú vynaloží organizmus na trávenie si radšej ušetrí a chuť do jedla sa tak stráca. Mali by ste dohliadnuť na to, aby váš pes jedol primerane a pravidelne. Vyskúšať pri nechuti do jedenia môžete kvalitnejšie krmivo, dávkovač krmiva, ktorý ho chráni pred vonkajšími vplyvmi a misky s váhou, aby ste mali prehľad o tom, koľko pes zjedol. Vo výbere toho najlepšie môže pomôcť aj známy web www.nakupnaporadna.sk.