Close
Najobľúbenejšie grécke ostrovy na dovolenku

Grécko sa vďaka peknému pobrežiu, zaujímavej kultúre, dobrým cenám a pohodlnej doprave v priebehu času stalo veľmi obľúbenou dovolenkovou destináciou. Turistom sa páči pobyt na pevnine, ale ešte väčším zážitkom môže byť dovolenka na ostrove. Pri pohľade na tvar Grécka je hneď jasné prečo – veľké množstvo ostrovov zaručuje, že si každý nájde miesto, kde si bude vedieť dovolenku naplánovať presne podľa svojich predstáv. Ďalej si môžete prečítať o najobľúbenejších ostrovoch patriacich pod Grécko.

Korfu

O ostrove Korfu počul už asi každý. Každoročne ho navštevuje obrovské množstvo turistov z celého sveta. Ak sa chystáte na peknú dovolenku na Korfu, môžete si vybrať zo širokej škály ubytovacích zariadení – od súkromných apartmánov až po luxusné hotelové komplexy. Pobyt na tomto ostrove si užijú milovníci oddychovania na pláži, letného nočného života, ale aj fanúšikovia histórie a starovekých kultúr.

Santorini

Pred 3,500 rokmi vytvoril sopečný výbuch uprostred ostrova Santorini kráter, ktorý zalialo more. Obyvatelia sa však prispôsobili a vzniknutý útes v tvare polkruhu využili na výstavbu typických bledých domčekov a chodníkov. Medzi početnými terasami s krásnymi výhľadmi na more sa v dnešnej dobe nachádzajú aj hotely, kde sa turisti môžu ubytovať. Počas pobytu na Santorini zažijete romantické západy slnka a ak budete mať šťastie, ochutnáte aj domáce víno Vinsanto.

Rhodos

V minulosti bol Rhodos ničený mnohými vojenskými výpravami a bojmi, ale dnes už je plne funkčný a každý rok pripravený vítať nových turistov. Dovolenka na Rhodose môže byť zaujímavá najmä pre ľudí, ktorých baví história a spoznávanie gréckej kultúry. Množstvo historických budov sa poskytuje príležitosť na rôzne výlety do dávnej minulosti, ktoré môžete doplniť o príjemné ležanie na pekných plážach.

Ak ste sa o dovolenku na gréckych ostrovoch zaujímali, asi viete že nie je problém nájsť hotel alebo aj celý zájazd. Ceny sa v týchto destináciách nepohybujú veľmi vysoko, čo mnohí určite ocenia. A s ponukami ako výhodný last minute na Rhodose, prípadne iných ostrovoch, si viete nájsť naozaj výhodnú dovolenku pri mori.

Text:PR